Literárna súťaž Pocta Rázusovcom štartuje svoj 3.ročník

Literárna súťaž Pocta Rázusovcom štartuje svoj 3.ročník
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Mesto Liptovský Mikuláš, Múzeum Janka Kráľa, Spolok Martina Rázusa a Rázusovie klub spisovateľov v Liptovskom Mikuláši vyhlasujú 3. ročník literárnej súťaže Pocta Rázusovcom. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Téma je ľubovoľná, je však odporúčané nadviazať na tvorivý odkaz Martina Rázusa a Márie Rázusovej-Martákovej (sociálne témy, úcta k rodičom…). Do súťaže sa môžu zapojiť občania SR a ČR s prácami v slovenskom alebo českom jazyku, ktoré doteraz neboli publikované.

Súťažiaci budú rozdelení do dvoch vekových kategórií: deti a mládež do 18 rokov a dospelí nad 18 rokov. Každý autor môže zaslať práce v dvoch kategóriách: poézia – naviac 5 básní a próza – rozsah maximálne 3 normostrany. Súťaž je neanonymná, každá práca musí obsahovať meno, priezvisko, kontaktné údaje a vek autora. Súťažné práce je potrebné poslať v troch papierových kópiách na adresu: Rázusovie dom, Vrbická 312, 031 01 Liptovský Mikuláš a zároveň elektronicky: packa.stefan@gmail.com.

Uzávierka súťaže je 31. júla 2021. Literárne práce vyhodnotí odborná porota a víťazné budú prezentované 16. októbra 2021 na slávnostnom vyhodnotení v rodnom dome súrodencov Rázusovcov v Liptovskom Mikuláši. Víťazné práce budú publikované v almanachu autorov, ktorý bude v dispozícii tiež 16. októbra 2021.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať