Martin Barto (21) v extraligovom HC Nové Zámky: Dúfam, že sa mi čoskoro podarí premiérový bod v extralige

Martin Barto (21) v extraligovom HC Nové Zámky: Dúfam, že sa mi čoskoro podarí premiérový bod v extralige

Hokejový klub HK Martin uvoľnil pre pár dňami na striedavý štart do extraligových Nových Zámkov obrancu Branislava Ligasa a útočníka Martina Barta. Ako informuje klub “striedavý štart bude len počas doby trvania  aktuálnych opatrení a pokiaľ nebude umožnené zabezpečiť plnohodnotný tréningový proces v martinskom tíme.”Ako vníma celú situáciu a svoje pôsobenie v extraligovom klube spomínaný Martin Barto?

Ako došlo k Tvojmu pôsobeniu v Nových Zámkoch a ako hodnotíš svoje doterajšie pôsobenie v tomto klube?

S Novými Zámkami som bol v kontakte už pred sezónou a keďže prišiel Covid a v Martine nehráme a ani sme netrénovali a extraliga funguje naplno, tak sa klub dohodol na striedavom štarte pokým nezačneme trénovať v plnom počte v Martine. Samozrejme je to pre mňa obrovská skúsenosť a je to predsa extraliga, rýchlejšia a technickejšia liga. Som vďačný za takúto možnosť. Dúfam, že ma to posunie vpred.

Si tam nepretržite, alebo chodíš často aj domov, do Martina?

Som tu v podstate stále, teraz keď máme 3 zápasy do týždňa sa mi poriadne ani nedá odísť. Ale nájde sa aj deň, keď máme tréning ráno, tak po ňom sadnem do auta a idem domov za rodinou a priateľkou, a ráno sa vraciam na tréning.

Ako sa ti v klube momentálne darí?

Odkedy som tu, zatiaľ som nastúpil na všetkých zápasoch. Zatiaľ som na nule, ale dúfam, že sa mi čoskoro podarí premiérový bod v extralige.

Ako sa cítiš v tíme, poznal si tam niekoho predtým ako si tam prišiel?

V tíme je to super, chalani nás prijali úplne v pohode. Väčšina bývame aj spolu, takže sme stále v kontakte. V šatni sme mladí, takže nás neminú povinnosti mladých. Keď som prichádzal poznal som 1- 2 hráčov, ale musím povedať, že aj ostatní chalani sú v  pohode.

Som vďačný za takúto možnosť. Dúfam, že ma to posunie vpred – Barto o pôsobení v extraligovom klube

Ako tráviš voľné chvíle?

Keďže tréningy máme doobeda, poobedia máme voľné, tak to buď využijeme s chalanmi a hráme na izbe NHL či FIFU alebo ako som už spomenul, niekedy sadnem do auta a idem domov prekvapiť priateľku.

Ako hodnotíš aktuálnu situáciu v športe? Je ťažšie nájsť motiváciu, keď nie je pre koho hrať? 

Aktuálna situácia nie je pre nikoho dobrá, zvlášť pre nás v nižších ligách, keďže nemôžeme hrávať zápasy a môžeme trénovať len v skupinkách po 6 . Ja osobne som sa na sezónu veľmi tešil, keďže som mal pauzu po operácií, a keď už som sa vrátil späť,  tak nás zastavil covid. Je to škoda, že vírus narobil problémy v týmoch, ale verím, že všetko sa vráti do starých koľají a my budeme fungovať ako máme.

Čo by si odkázal fanúšikom martinského hokeja, ktorým chýba sledovanie hokeja naživo a povzbudzovanie na zimnom štadióne?

Verím, že fanúšikom chýba hokej tak ako nám hokejistom. Dúfam, že čoskoro začneme a budú sa môcť vrátiť na štadióny. Sú to predsa náš šiesty hráč na ľade, za čo im ďakujeme.

Verím, že všetko sa vráti do starých koľají a my budeme fungovať ako máme – Barto

Pripomeňme že hráči HK Martin nastúpili 5. novembra opäť na ľad v rámci prípravy na ľade v skupinách. Kedy budú môcť trénovať plnohodnotne, a kedy sa Slovenská hokejová liga opäť rozbehne, je zatiaľ otázne.

Zdroj foto: archív M. Barto

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať