Mesto získalo zadarmo projektovú dokumentáciu revitalizácie parku na Hlinách VI

Mesto získalo zadarmo projektovú dokumentáciu revitalizácie parku na Hlinách VI

Dar vo forme projektovej dokumentácie pre revitalizáciu okrskového parku na Hlinách VI je výsledkom úspešnej spolupráce mesta Žilina a spoločnosti Istrofinal, ktorá je investorom multifunkčného projektu Rudiny II. Po dohode so samosprávou uhradila vyše 10-tisíc eur na vypracovanie projektu, čím mestu ušetrila nemalé finančné prostriedky. Vďaka tomu môže začať proces revitalizácie parku, ktorý sa nachádza v spádovej oblasti sídlisk Hliny a Solinky.

Mesto prístup developera oceňuje. „Pri akýchkoľvek stavebných činnostiach v meste sa usilujeme v maximálnej možnej miere spolupracovať s developermi na zmiernení následkov ich stavebnej činnosti na verejný priestor. Teší ma, že tento prístup vzájomnej spolupráci so súkromnými subjektami prináša výsledky, ktoré pocítia najmä obyvatelia mesta,“ zhodnotil primátor mesta Peter Fiabáne.

 „V lokalite Hliny VI sme postavili nové bytové domy s obchodnými jednotkami, kde budú prevládať služby pre obyvateľov a obchodnú galériu. Aby bol tento verejný priestor pre obyvateľov plnohodnotný, je potrebné dobudovať aj adekvátnu oddychovú zónu. Vážime si ochotu mesta v krátkej dobe zrevitalizovať blízky okrskový park, ktorý bude veľkým prínosom pre všetkých obyvateľov  tejto mestskej časti.“ vyjadril sa k spolupráci s mestom Slavomír Bodis, predseda predstavenstva Istrofinal.

Revitalizácia parku na Bajzovej ulici je plánovaná na najbližšie obdobie, mesto na základe vypracovaného projektu požiada o stavebné povolenie. Pribudne viac zelene, ale aj športoviská a ihrisko. Priľahlý mestský blok Rudiny II, ktorý buduje spoločnosť Istrofinal, prináša do lokality aj ďalšie hodnotné prvky občianskej vybavenosti – zelené námestie s fontánou, športovisko, detské ihrisko a tiež malé oddychové plochy so zeleňou. Pozitívom novopostavených bytových domov sú aj zelené strechy a komunitné záhrady na strechách garáží bytových domov.

Zdroj: Mesto Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať