Mestský úrad v Dolnom Kubíne bude budúci týždeň fungovať v obmedzenom režime

Mestský úrad v Dolnom Kubíne bude budúci týždeň fungovať v obmedzenom režime

Mesto Dolný Kubín vzhľadom na aktuálnu epidemickú situáciu na Slovensku a prijaté opatrenia Vlády SR pristúpilo od 29. novembra do 3. decembra  2021 k obmedzeniu úradných hodín pre verejnosť. Od pondelka tak bude mestský úrad otvorený od 09:00 do 14:00 hodiny, v stredu od 12:00 do 17:00 hodiny. Rovnako sa to týka aj stránkových hodín matričného a stavebného úradu. Následne sa podľa vývoja situácie rozhodne o ďalších opatreniach.

„Je pre nás dôležité, aby sa obyvatelia mesta, ale aj naši kolegovia na mestskom úrade,  cítili bezpečne. Preto sme sa rozhodli zareagovať na aktuálnu situáciu s výskytom ochorenia COVID-19 a vo zvýšenej miere budeme venovať pozornosť dezinfekcii všetkých priestorov, a to najmä tých, kde sa zvyčajne zhromažďuje alebo vystrieda väčší počet ľudí,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta.

Mestský úrad bude počas nasledujúceho týždňa fungovať podľa Uznesenia vlády SR č. 695, ktorý orgánom verejnej moci určuje, že osobne je možné vybaviť len úkony, ktoré nemôžu byť vykonané zaslaním zásielky alebo prostriedkami diaľkovej komunikácie. „To u nás napríklad znamená overovanie podpisu, vydanie rodného či úmrtného listu a podobne,“ ozrejmila Andrea Barienčíková, prednostka Mestského úradu v Dolnom Kubíne.

Taktiež je prísny zákaz pohybu osôb, ktoré nie sú zamestnancami mesta po poschodiach mestského úradu. „Všetci klienti sa vybavujú výhradne na prízemí úradu novšej budovy, kde je vyhradená miestnosť s počítačom a prístupom do všetkých systémov,“ doplnila prednostka mestského úradu.

Radnica prosí obyvateľov, aby zvážili osobnú návštevu úradu a na komunikáciu využívali predovšetkým e-mail a telefonický kontakt, prípadne poštu. Pracovníci dolnokubínskej samosprávy budú služby občanom poskytovať predovšetkým prostredníctvom e-mailovej a telefonickej komunikácie. „Zoznam emailových adries a telefónov na zamestnancov je k dispozícii na internetovej stránke mesta. Občania, ktorí nevyužívajú elektronickú komunikáciu, môžu svoje žiadosti poslať poštou. Všetky potrebné tlačivá nájdu na stránke mesta v sekcii ako vybaviť tlačivá,“ vysvetlila Barienčíková. Prípadné otázky môžu obyvatelia v týchto dňoch smerovať na prvý kontakt na telefónne číslo 043 5814 59 v čase úradných hodín mestského úradu.

O ďalšom postupe bude radnica priebežne informovať na internetovej stránke mesta a na sociálnych sieťach. „Prosíme preto obyvateľov, aby si pred návštevou overili úradné hodiny jednotlivých pracovísk na internetovej stránke www.dolnykubin.sk,“ doplnila prednostka mestského úradu.

Na celom území Slovenska v súvislosti s aktuálnou epidemickou situáciou platí od štvrtka 25. novembra 2021 na 90 dní núdzový stav. Rozhodla o tom vláda na stredajšom rokovaní (24.11.). Schválený je aj zákaz vychádzania na najbližšie dva týždne, do 9. decembra, výnimka je len medzi 01.00 až 05.00 hodinou. Zatvorené sú viaceré prevádzky aj služby a umožnená je práca z domu. Školy ostávajú zatiaľ otvorené.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať