Od 18. mája SAD Žilina posilňuje spoje počas pandémie

Od 18. mája SAD Žilina posilňuje spoje počas pandémie

Od pondelka 18. mája 2020 bude počas pracovných dní prímestská autobusová doprava a MHD Martin, Vrútky prevádzkovaná v štandardnom prázdninovom režime bez redukcie autobusových spojov.

Vzhľadom na zlepšenie súčasnej epidemiologickej situácie v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 na území Slovenskej republiky a tým súvisiace postupné uvoľňovanie zavedených opatrení proti šíreniu infekcie koronavírusu má za následok zmenu prevádzkovania dopravy pre prímestskú dopravu a MHD Martin, Vrútky.

Na základe rozhodnutia Žilinského samosprávneho kraja spoločnosť SAD Žilina od pondelka 18. mája 2020 zavádza počas pracovných dní pre autobusy prímestskej dopravy štandardný prázdninový režim. To znamená, že spoje, ktoré doposiaľ premávali budú posilnené o ďalšie spoje, ktoré boli s účinnosťou od 23.3.2020 vytýčené v zozname obmedzení nad rámec prázdninového režimu (viď. tabuľka nižšie).

Úprava prevádzky sa dotkne aj MHD Martin, Vrútky, ktorá počas pracovných dní bude taktiež premávať v prázdninovom režime.

Prímestská doprava: prázdninový režim – nie sú vedené spoje s označením x10

MHD Čadca: sobotný režim – premávajú spoje bez označenia a s označením 6

MHD Martin, Vrútky: prázdninový režim – nie sú vedené spoje s označením x10

MHD Kysucké Nové Mesto: prázdninový režim – nie sú vedené spoje s označením x10

Obmedzený režim je vyhlásený do odvolania.

,,Po rapídnom poklese v marci a apríli nám za posledné dva týždne začína cestujúcich pribúdať. Spoločne aj so Žilinským samosprávnym krajom máme záujem, aby posilnená doprava zabezpečila bezpečnú a pohodlnú prepravu našich cestujúcich.” uviedol Ing. Peter Pobeha, generálny riaditeľ spoločnosti SAD Žilina.

Cestujúcim odporúčame, aby si overili premávanie spojov na webovej stránke www.cp.sk, www.ubian.sk kde nájdu aktuálne spoje, ktoré premávajú v daný režim. Informácie o cestovní počas obmedzení si môžu tiež cestujúci overiť telefonicky alebo osobne počas pracovných dní v klientskych centrách spoločnosti SAD Žilina. Cyklobusové spoje sú stále dočasne pozastavené.

Cestujúci môžu autobusy SAD Žilina považovať za bezpečnú a dôveryhodnú voľbu v tomto náročnom období, nakoľko vozidlový park prebieha neustále pravidelnou dezinfekciou. Už po tretíkrát sa vykonala celoplošná dezinfekcia vo všetkých autobusoch proti šíreniu COVID-19 a iných infekcií. Dezinfekcia bola opäť vykonaná metódou elektrostatického postreku, ktorý je dlhodobo účinný. Každý autobus po absolvovaní tejto celoplošnej dezinfekcie je označený etiketou „Dezinfikovaný autobus 2020″. Okrem toho prebieha kompletné ručné čistenie autobusov a dezinfekcia, v rámci bežného pravidelného čistenia autobusov. Vodiči sú tiež vybavení ochrannými rúškami, dezinfekčnými gélmi, rukavicami a po najnovšom ochrannými štítmi, ktoré chránia ich tvár, oči a pokožku pred infekčným ochorením . Záleží nám na tom, aby ste boli zdraví, a preto sa o vás a našich vodičov pravidelne staráme.

,,Zároveň žiadame cestujúcich, aby dodržiavali zavedené preventívne opatrenia vo všetkých autobusoch, pretože práve vašou zodpovednosťou a disciplinovanosťou vodičom SAD Žilina uľahčujete nielen prácu, ale chránite tak svoje a ich zdravie.” doplnil Ing. Ľubomír Taška, technicko-prevádzkový riaditeľ spoločnosti SAD Žilina.

Zdroj: SAD Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať