Pomník Pod skalkou v Liptovskom Hrádku prejde obnovou

Pomník Pod skalkou v Liptovskom Hrádku prejde obnovou
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Pomník Pod skalkou prejde obnovou. 8000 eur na obnovu pomníka padlým v I. a II. svetovej vojne, ktorý sa nachádza v lokalite Pod skalkou blízko hradu a kaštieľa, získalo mesto Liptovský Hrádok z výzvy predsedu vlády Slovenskej republiky na obnovu, opravu a údržbu vojnových hrobov. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„V týchto dňoch sme z Úradu vlády Slovenskej republiky dostali vyrozumenie, že naša žiadosť o poskytnutie dotácie bola schválená. Úradu vlády pošleme náš akceptačný list s tým, že obnovu budeme spolufinancovať aj z prostriedkov mesta. Malo by ísť o sumu na úrovni približne 4000 eur. Pomník už má svoj vek a jeho obnova bude veľmi dôležitou aktivitou. Zrealizovať ju plánujeme v nasledujúcom roku,“ informoval Branislav Tréger, primátor Liptovského Hrádku.

„Práce budú spočívať najmä v oprave uvoľneného kamenného obkladu od železobetónovej konštrukcie a v ošetrení a v spevnení povrchu od trhlín a škár,“ spresnila Michaela Záhradníková, vedúca Odboru kultúry Mestského úradu v Liptovskom Hrádku. Dodala, že už sú viditeľné menšie poškodenia modelácie sochárskej výzdoby pamätníka, v havarijnom stave sú niektoré časti obkladu.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať