S výstavbou cyklotrasy v Liptovskom Hrádku by sa mohlo začať už čoskoro

S výstavbou cyklotrasy v Liptovskom Hrádku by sa mohlo začať už čoskoro
Foto: FB/Mesto Liptovský Hrádok

Mesto Liptovský Hrádok získalo 485-tisíc eur z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu na výstavbu mestskej cyklotrasy. Projekt „Cyklotrasa Liptovský Hrádok – II. etapa“ bude radnica v Liptovskom Hrádku spolufinancovať piatimi percentami. Mesto o tom infromuje na svojej stránke.

„Po ukončení zdĺhavého procesu verejného obstarávania podlimitnej zákazky bol vybraný úspešný uchádzač na dodanie stavebných prác na stavbe „Cyklotrasa Liptovský Hrádok – II. etapa“. Zmluva o dielo bola podpísaná 21. apríla 2020. Zatiaľ bez zverejnenia, keďže celý proces verejného obstarávania je na kontrole na riadiacom orgáne. Pevne verím, že kontrola v Žiline prebehne rýchlo, aby sme stihli práce zrealizovať do konca tohto roku,“ povedala Zuzana Strapoňová.

„Dĺžka úseku cyklotrasy bude 1,3 kilometra. Začínať bude pri križovatke s Hradnou ulicou, pokračuje ulicou Pri železnici a končí pred spojnicou ulice Športovej a ulice Pri železnici (blízko malého podchodu),“ informovala Zuzana Strapoňová, vedúca Odboru výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Liptovskom Hrádku. Trasa je v súbehu s miestnou komunikáciou a je vedená po chodníku, ktorý bude zrekonštruovaný na cyklopeší chodník.

Súčasťou projektu budú aj viaceré prvky cyklistickej infraštruktúry. V úseku pribudne 47 lavičiek, 2 plagátovacie plochy, 2 stojany na bicykle s prístreškom a 26 nádob na odpadky.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať