SAD Žilina žiada cestujúcich, aby zvážili návštevu klientskeho centra

SAD Žilina žiada cestujúcich, aby zvážili návštevu klientskeho centra

SAD Žilina prosí cestujúcich, aby v rámci preventívnych opatrení proti koronavírusu zvážili, či je naozaj potrebná osobná návšteva v klientskych centrách. Prosíme, aby si cestujúci prioritne vybavili dobitie kreditu a nákup novej dopravnej karty prostredníctvom e-shopu, ktorý nájdete na www.sadza.sk, prípadne na www.mhdmartin.sk

Všetky autobusy SAD Žilina od marca 2020 prechádzajú nielen štandardným čistením a údržbou, ale aj pravidelnou dezinfekciou všetkých vnútorných častí vozidla najmodernejšou technológiou.

Výzva k bezhotovostnej platbe:

S ohľadom na skutočnosť, že koronavírus sa môže šíriť aj prostredníctvom bankoviek a mincí, vyzývame všetkých cestujúcich, aby uprednostnili platbu cestovného mestskými a dopravnými kartami pred hotovosťou. Pri manipulácií s hotovosťou v autobusoch žiadame cestujúcich, aby:
–    minimalizovali platbu cestovného hotovosťou,
–    v prípade platby v hotovosti si pripravili presnú čiastku,
–    uprednostňovali bezhotovostnú platbu cestovného mestskými a dopravnými kartami,
–    na dobíjanie kreditu využívali e-shop na webovej stránke www.sadza.sk prípadne www.mhdmartin.sk

Oznamy a aktuálne informácie zverejňuje SAD Žilina aj prostredníctvom LCD obrazoviek a plagátov v autobusoch, vylepené sú aj v príslušných klientskych centrách, na nástupných miestach  autobusovej stanice v Žiline, sociálnych sieťach Facebook a Instagram a webovej stránke.

Prosíme cestujúcich, aby sa voči vodičom i voči sebe vzájomne chovali zodpovedne a zároveň ostražito a s pokojom. Žiadame cestujúcich, aby nepoužívali na sedenie prvú radu sedadiel za vodičom. Žiadame chorých, kašľajúcich a smrkajúcich ľudí, aby nenastupovali do autobusov a chránili tak zdravie ostatných občanov. Situácia sa môže meniť  v  zmysle opatrení a pokynov vydávaných krízovým štábom SR a Vládou SR a objednávateľmi výkonov vo verejnom záujme.

Výzva k preventívnemu očkovaniu vodičov:

Zväz autobusovej dopravy v týchto dňoch vyvíja mimoriadne úsilie, aby vodiči autobusov, ktorí sú denne v intenzívnom kontakte s cestujúcimi, boli zaočkovaní proti COVID-19, hneď po najviac ohrozených skupinách ako sú zdravotníci alebo starší ľudia. Napriek tomu, že dennodenne dopravujú ľudí za prácou, alebo do školy a starajú sa nepriamo o chod hospodárstva, svoju prácu si vykonávajú v tichosti, poctivo a zodpovedne.

O spoločnosti SAD Žilina:
Spoločnosť SAD Žilina, a. s. patrí k najvýznamnejším autobusovým dopravcom v SR. Hlavnou činnosťou je poskytovanie výkonov v prímestskej doprave v regiónoch Horného Považia, Kysúc a Turca. Autobusy spoločnosti ročne prepravia  viac ako 23 miliónov cestujúcich, vykonajú viac ako 17 miliónov kilometrov a flotila predstavuje 300 vozidiel. Spoločnosť pravidelne investuje do modernizácie a bezpečnosti vozidiel a moderných technológii pre zvýšenie komfortu a kvality poskytovaných služieb.

Zdroj: SAD Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať