Snehulienka a sedem trpaslíkov v BDŽ

Snehulienka a sedem trpaslíkov v BDŽ

Mesiac máj odštartujeme v bábkači veľkolepo! Na javisku sa po dlhom čase zišiel celý súbor, ktorý pre vás už 6. mája 2022 o 18:00 hod odpremiéruje nový titul Snehulienka a sedem trpaslíkov. Tradičnú a známu rozprávkovú predlohu si zobral na paškál inscenačný tandem Šimona Spišáka a Karla Czecha. Tí v minulosti obohatili repertoár bábkača o obľúbené tituly ako napríklad Škaredé káčatko či Trafená hus.
Okrem zábavnej funkcie dokáže divadlo komunikovať s diváčkami a divákmi o témach, ktoré sú aktuálne a o ktorých problematike je dôležité zhovárať sa. V ľudovom príbehu o Snehulienke sa môžeme stretnúť s témou útlaku či prenasledovania, ale aj stereotypmi a predsudkami, ktoré sa týkajú pohlaví.
Nazdávame sa, že Snehulienka nie je v modernej spoločnosti odkázaná na príchod princa – osloboditeľa. A že s mnohými ťažkosťami, „záporákmi“ i falošnými „akožehovoriacimi“ zrkadlami si vieme poradiť vlastným umom. Ako aj to, že komunita v ktorej žijeme, je pre nás dôležitá a každý z nás sa môže pričiniť o to, ako vyzerá a bude vyzerať v budúcnosti. Aj keď je v nej z času na čas neporiadok. Aha, a ešte aj o to, že navariť a upratať môžu aj muži.
Predstavovať Šimona Spišáka už hádam žilinskému publiku ani netreba. Snáď si len pripomeňme, že jeho javiskové interpretácie sa vyznačujú punkáčskym prístupom a odvahou vyjadriť sa k témam, ktoré sú v našej spoločnosti stále bezdôvodne tabuizované. Snehulienka, ktorú uvidíte na javisku žilinského bábkača, je v réžii Šimona Spišáka ponukou prijať zodpovednosť za svoje správanie v spoločnosti, v ktorej žijeme a osvojiť si ohľaduplnosť ku všetkým bez rozdielu.
Inscenácia je určená deťom od šiestich rokov, ale i pani učiteľkám a učiteľom, rodičom i starým rodičom; dvere na bábkači máme otvorené pre všetky zvedavé oči. Pre veľký záujem o naše predstavenia (ktorý nás úprimne a radostne hreje pri srdci) vám odporúčame včasnú rezerváciu lístkov na webe predpredaj.sk.


Tešíme sa na vaše návštevy. Do skorého videnia, priatelia!

Matej Truban, dramaturg BDŽ

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať