V Liptovskom Hrádku bola osadená nabíjacia stanica pre elektrobicykle

V Liptovskom Hrádku bola osadená nabíjacia stanica pre elektrobicykle
Foto: FB/Mesto Liptovský Hrádok

Priamo pred budovou Mestského úradu v Liptovskom Hrádku bola v utorok 19. mája 2020 osadená nabíjacia stanica na elektrobicykle. Mesto Liptovský Hrádok o tom informuje na svojej stránke.

Ide o aktivitu Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) REGION LIPTOV, ktorá na tento účel získala aj dotáciu z Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. „V prvej etape sme v rámci regiónu Liptova umiestnili desať nabíjacích staníc, v druhej etape by sme chceli osadiť ďalších šesť. Verejnosť môže využiť aj tri súkromné nabíjacie stanice,“ informoval Andrej Medla, regionálny cyklokoordinátor OOCR REGION LIPTOV, ktorej členom je aj Mesto Liptovský Hrádok.

Nabíjacia stanica obsahuje tri nabíjačky na najpoužívanejšie typy elektrobicyklov. Súčasťou stanice je aj zásuvka pre prípad, že si niekto donesie vlastnú nabíjačku. Nechýba ani náradie pre jednoduchú opravu bicykla.

„Používanie nabíjacej stanice je bezplatné. Lokality sme vyberali tak, aby v ich blízkosti bola kaviareň či reštaurácia. Cyklista počas návštev zariadenia má bicykel na dohľad,“ ozrejmil Andrej Medla.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať