V regióne Oravy panuje v súčasnosti najhoršia epidemiologická situácia. Polícia zvyšuje dohľad nad dodržiavaním opatrení

V regióne Oravy panuje v súčasnosti najhoršia epidemiologická situácia. Polícia zvyšuje dohľad nad dodržiavaním opatrení
Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky

V regióne Oravy panuje v súčasnosti najhoršia epidemiologická situácia. Infikovaných novým koronavírusom je už viac ako 1300 obyvateľov. Počty neklesajú, majú stúpajúcu tendenciu. Za zvýšenými číslami, ktoré bezprostredne ohrozujú všetkých občanov z oblasti stoja predovšetkým nezodpovedné skupiny ľudí, ktoré nerešpektujú mimoriadne nariadenia. Napriek zákazu organizujú svadobné hostiny, rodinné oslavy a hromadné kamarátske stretnutia. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

“Keďže svojim konaním zaujali egoistický postoj ťažko uveriteľných rozmerov, ktorým povyšujú popíjanie alkoholu nad hodnotu ľudského života, Policajný zbor pristúpi k ráznym a okamžitým zvýšeným kontrolám. V prípade zistenia porušenia mimoriadnych nariadení budú občania sankcionovaní vo výške 1000 eur. Ak vo svojom konaní budú pokračovať, sankcia im bude udelená opätovne,” uvádza polícia.

Nezodpovedným osobám nehrozí iba finančná pokuta, ale aj niekoľkoročný trest odňatia slobody v prípade preukázania spáchania trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby. Polícia sa bude aktívne venovať aj takýmto prípadom a vyšetrované osoby budú musieť strpieť nevyhnutné úkony na preskúmanie danej situácie.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať