Cyklistická sezóna v Liptovskom Mikuláši prinesie viacero noviniek

Cyklistická sezóna v Liptovskom Mikuláši prinesie viacero noviniek
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Cyklistická sezóna v Liptovskom Mikuláši prinesie niekoľko noviniek. Liptovský Mikuláš patrí infraštruktúrou pre cyklistov k jedným z najrozvinutejších na Slovensku. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Pri odpočívadle vedľa Vrbického mosta pribudne cyklistický mobiliár v podobe fontánky na pitie. K namontovaniu by malo dôjsť v letných mesiacoch, aktuálne sa mesto pripravuje na podpísanie zmluvy na získané financie. V rámci vnútromestskej cyklotrasy a cyklochodníka doplní radnica cyklostojany a lavičky.
„V spolupráci s oblastnou organizáciou cestovného ruchu Region Liptov inštalujeme nabíjaciu stanicu na elektrobicykle v centre mesta. Bicyklujúca verejnosť môže využiť štyri nabíjacie body pre elektrobicykle v centre, elektronickú cyklopumpu pri Múzeu Janka Kráľa a tiež cyklopumpu pri Vrbickom moste. Súčasťou cyklochodníka sú tri odpočívadlá s lavičkami. Cyklochodník je už pozametaný a pripravený na všestranné vyžitie,“ prezradil Gabriel Lengyel z odboru dopravy mikulášskej radnice.

V parku na Rachmaninovom námestí je od jesene k dispozícii ďalšia časť vnútromestskej cyklotrasy, ktorá zahŕňa aj oddychovú zónu. Stále zostáva voľných aj niekoľko cykloboxov, ktoré slúžia na odloženie bicykla v čase, keď potrebujete ísť napríklad na vlak, za prácou alebo nákupmi. „Na oddelení dopravy môžu obyvatelia podať žiadosť o prenájom, ktorú nájdu na webe mesta, alebo budú kotkatovať odbor dopravy na mestskom úrade,“ priblížil Lengyel. Voľné cykloboxy sa nachádzajú pri autobusovej stanici a v centre mesta v Rohonciho záhrade.

V tomto roku mesto začne aj s výstavbou pokračovania cyklochodníka do Liptovskej Ondrašovej. Trasa bude viesť popri rieke Váh, popod železničný most, tam zmení smer popri brehu Jalovčianky do Liptovskej Ondrašovej. Súčasťou stavby bude aj most ponad kanál potoka Mútnik. „Štartujeme na jeseň, kedy je najskorší možný termín odstránenia drevín v trase cyklochodníka. Dokončenie by malo byť v roku 2021,“ poznamenal zástupca primátora Ľuboš Trizna, ktorý vidí v cyklochodníku pozitívum v prepojení najväčšieho sídliska Podbreziny s mestskou časťou Liptovská Ondrašová. Chodník bude riešený ako cyklo-peší, svoj priestor teda na ňom nájdu aj chodci.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať