Detský hasičský krúžok v Zborove nad Bystricou

Detský hasičský krúžok v Zborove nad Bystricou

V dnešných časoch máme toľko možností ako stráviť svoj voľný čas, preto je veľmi dôležité vštepovať našim deťom hodnoty ako je dobrovoľníctvo, prevencia či pomoc pri živelných pohromách, pomoc starším a slabším, úcta k vlasti, prírode, celej spoločnosti, ako i k preventívnej výchove a zásadám v oblasti požiarnej ochrany.

To všetko sú cnosti a základné myšlienky, ktoré sa hravou formou učia deti z hasičského krúžku, ktorý u nás pôsobí už druhý rok. Ich činnosť je rôznorodá. Hravou formou sa učia nielen o zásahoch, starostlivosti o hasičskú techniku, či príprave na rôzne súťaže, ale najmä o vykonávaní prevencie, o výchove mladej generácie, z ktorej raz budú naši nástupcovia.

Tento rok sa pod vedením veliteľa DHZ Zborov nad Bystricou Petra Häuslera a predsedu DHZ Matúša Harnasa konala výtvarná súťaž, prostredníctvom ktorej naši malí hasiči prezentovali svoju činnosť. Krúžok má 14 členov vo veku od 6 do 13 rokov, z toho súťaže sa zúčastnilo 7 žiakov, ktorí získali pochvalu od starostu obce PaedDr. Juraja Hlavatého a so sebou si odniesli malý darček.

Vďaka otvorenému prístupu a vzájomnej komunikácií tak máme otvorené dvere pre budúcu generáciu malých hasičov. To, čo je za začiatku iba aktívnym trávením voľného času sa môže neskôr premeniť na splnený životný sen.

Zdroj: Zborov nad Bystricou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať