Liptovské kultúrne stredisko pripravilo remeselný kurz

Liptovské kultúrne stredisko pripravilo remeselný kurz

V sobotu 25. 9. 2021 od 9.00 do 15.00 sa uskutočnil v poradí už šiesty workshop z cyklu vzdelávacích projektov pod názvom: Výtvarné technologicko – remeselné postupy.

Keramický remeselný kurz zameraný na návrh a vytvorenie charakterovej postavičky na motívy z vybranej literatúry sa konal pod odborným vedením lektorky Gabriely Kováčovej.

Ako podklad k práci sme si vybrali knihu: 50 príbehov českých a slovenských žien rebeliek, ktoré posúvali hranice. Editorky knihy sú Monika Kompaníková a Kamila Musilová. Citujem: Nenápadné ale vytrvalé rebelky bojovali za práva žien, snažili sa uplatniť v umení, športe alebo vo vede. Niektoré z nich používali aj naozajstné zbrane, no väčšina z nich len svoj hlas, svoj um, vytrvalosť. A lásku, lásku k umeniu, k ľuďom, ku svojej krajine. Niektoré známe, iné zabudnuté, no všetky si zaslúžia našu pozornosť, pretože ako kvapky na kameni, krôčik po krôčiku, prešliapali cestičku tým ďalším.

Remeselný kurz bol zameraný na modelovanie, pri ktorom sa pri modelovaní jednotlivých častí tela postavy účastníci oboznámili so základmi anatómie, práca s nadsázkou, výrazom a charakterom jednotlivých postáv. Zároveň sme riešili technické možnosti spojov a pohyblivých článkov postavy za pomoci kantalových drôtov a iných materiálov.

Zúčastnilo sa ho 9 účastníkov.

Projekt sa uskutočnil v priestoroch remeselných dielní Liptovského kultúrneho strediska. Vzdelávanie je realizované v rámci projektu Vzdelávacie aktivity v Liptovskom kultúrnom stredisku.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a spolufinancoval Žilinský samosprávny kraj.

 

 

ZDROJ: Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši

 

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať