Mesto Dolný Kubín rekonštruuje zbrojnicu v mestskej časti Kňažia

Mesto Dolný Kubín rekonštruuje zbrojnicu v mestskej časti Kňažia
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Dolnokubínska samospráva momentálne realizuje v mestskej časti Kňažia rekonštrukciu hasičskej stanice, ktorá je zameraná na zníženie energetickej náročnosti. Projekt uspel vo výzve a Ministerstvo vnútra SR naň poskytlo dotáciu vo výške 30-tisíc eur. Mesto vyčlenilo ďalších 8-tisíc eur, čo boli predpokladane náklady na realizáciu. Práce na zbrojnici začali v marci a dokončené by mali byť v júni tohto roka.

„Účelom využitia dotácie je zníženie energetickej náročnosti, ktorá pozostáva z výmeny okien, svietidiel v celej budove, výmeny exteriérových dverí, garážovej brány, opravy fasády a ošetrenia fasády tepelne izolačným náterom na báze nano,“ vysvetlil Pavol Starek, vedúci Odboru výstavby a životného prostredia na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Vďaka rekonštrukcii sa zníži spotreba energie v celej budove. Radnica už v minulosti získala financie z dotácie ministerstva vnútra na rekonštrukciu hasičskej zbrojnice v mestskej časti Záskalie. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať finančné prostriedky na realizáciu rekonštrukcie ďalšej hasičskej zbrojnice. Aj v tomto prípade mesto pridá prostriedky z vlastného rozpočtu a s pomocou dobrovoľníkov z radov hasičov obnovíme tieto priestory,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta.

Mesto vyberalo zhotoviteľa na základe verejného obstarávania, čím sa mu podarilo rozpočtovanú sumu znížiť o takmer 10-tisíc eur. „Teší ma, že sa nám podarilo vďaka verejnému obstarávaniu výrazne znížiť cenu potrebných prác,“ vysvetlil primátor mesta.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať