Mesto Liptovský Hrádok rozdalo 150 ochranných krytov tváre a očí

Mesto Liptovský Hrádok rozdalo 150 ochranných krytov tváre a očí
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Mesto Liptovský Hrádok počas uplynulého týždňa distribuovalo 150 ochranných krytov tváre a očí tým, ktorí to najviac potrebujú. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„Kryty sme odovzdali zdravotníckemu personálu v meste: v súkromnom zariadení Medic centrum na ulici Cesta pri železnici a v Centre zdravotníckej starostlivosti, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Ďalšie kryty sme odovzdali tým zamestnancom mesta a jeho organizácií, ktorí prichádzajú do bezprostredného kontaktu s verejnosťou. Ide o opatrovateľskú službu, mestských policajtov, pracovníkov odboru technických služieb, matriky a evidencie obyvateľstva i tej časti finančného odboru, ktorá sa zaoberá daňami,“ ozrejmil primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

Výrobu krytov zabezpečila štvorica obyvateľov Liptovského Hrádku. Ján Besta je prvákom na Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Liptovskej Hrádku, jeho brat Juraj študuje v prvom ročníku na Fakulte informatiky a riadenia Žilinskej univerzity. Ich otec Robert Besta je manažérom celého projektu, zabezpečuje tiež distribúciu. Bratom – študentom pomáha aj Martin Gabauer, odborný pedagóg Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Liptovskej Hrádku.

„Bol som veľmi prekvapený technickou úrovňou tohto výrobku. Okrem špičkového zabalenia a veľmi dobrého konštrukčného riešenia nechýba návod nielen na zloženie tohto štítu, ale aj jeho ďalšie prevádzkovanie – od hygienickej po technickú starostlivosť. Chcem poďakovať všetkým, ktorí participovali na návrhu a výrobe. Som hrdý na to, že to boli Hrádočania, zvlášť ďakujem pánovi Bestovi,“ vyzdvihol Branislav Tréger.

Tridsať ochranných krytov tváre a očí prevzala pre personál Liptovskej nemocnice s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši v piatok 17. apríla 2020 riaditeľka tohto zdravotníckeho zariadenia v správe ŽSK Ľudmila Pohančeníková.
„Každá jedna pomoc pre nemocnicu je pre nás obrovským prínosom, zvlášť, keď ju dostaneme darom. V dnešnej dobe ceny týchto prostriedkov sú veľmi vysoké. Veľmi pekne ďakujeme v mene našich zdravotníkov. Je mimoriadne dôležité, aby zdravotní pracovníci, ktorí sú v prvej línii, zostali čo najdlhšie zdraví a pomáhali verejnosti,“ vyslovila sa Ľudmila Pohančeníková.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať