Murček z HK Martin: Možno to bude posledná sezóna hokejového klubu

Murček z HK Martin: Možno to bude posledná sezóna hokejového klubu

V pondelok (14. 9. 2020) sa na zimnom štadióne v Martine uskutočnilo stretnutie vedenia hokejového HK Martin a vedenia mesta Martin. Témou bol stav a možnosti podpory hokeja v meste.

Hrozí martinského hokeju koniec? Aj táto otázka padla na pôde zimného štadióne na stretnutí predstaviteľov HK Martin a primátora mesta Martin Jána Danka. Prítomní boli aj niektorí poslanci MsZ.

Financie sú neoddeliteľnou súčasťou fungovania profesionálnych klubov. HK Martin sa aj v nastávajúcej sezóne snaží získať finančné prostriedky. O podporu žiada prvoligový hokejový klub aj mesto Martin. Na spoločnom stretnutí osvetlili aktuálnu situáciu a predniesli Porovnanie nákladov z posledných 3 sezón.  Kým v sezóne 2018/2019 boli celkové náklady vo výške 409 546 eur, o dva roky neskôr, v sezóne 2020/2021 je to 380 798 eur. Výnos HK Martin predstavoval v sezóne 2018/2019 spolu 399 706 eur, v 2019/2020 to bolo 315 606 eur, a v 2020/2021 predstavujú výnosy 70 000 eur.

Ak sa nič preto neurobí, tak je tu vysoká pravdepodobnosť, že hokej tu môže zaniknúť. Našou povinnosťou je dať sily dokopy,” prezradil v rozhovore primátor mesta Martin Ján Danko. K pomoci vyzýva podnikateľov i fanúšikov hokeja.

Na stretnutí bol prítomný aj prezident klubu Michal Mojžiš, ktorý zdôraznil, že blížiaca sa sezóna je zároveň “posledná možnosť postúpiť do extraligy bez baráže.” Riaditeľ klubu Milan Murček na stretnutí prízvukoval, že možno ide o poslednú sezónu hokejového klubu.  Podpora klubu zo strany fanúšikov je však podľa neho veľmi veľká, za čo je veľmi vďačný. Prvoligová súťaž odštartuje oficiálne 2. októbra.

Ako na spoločnom stretnutí zdôraznil primátor Ján Danko, podpora martinského klubu je možná od 1. januára 2021. Dôležité však bude ako dopadne novembrové hlasovanie poslancov na mestskom zastupiteľstve, kde sa bude rozhodovať o rozpočte mesta na rok 2021.

Mohlo by vás zaujímať: TV SEVERKA – Nový atletický štadión

 

 

 

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať