Obyvatelia jednotlivých mestských častí si budú môcť sami vyzdobiť stromček

Obyvatelia jednotlivých mestských častí si budú môcť sami vyzdobiť stromček
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Mesto Liptovský Mikuláš v každej mestskej časti vytypovalo jeden ihličnatý stromček, ktorý bude určený na ozdobenie obyvateľmi tejto časti. Po meste tak pribudnú komunitné vianočné stromčeky, na ktorých sa usídli spoločný duch Vianoc zo všetkých domácností. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

„Hlavnou myšlienkou je spojiť ľudí a rodiny, ktorí nemôžu byť v čase obmedzení spolu. Na stromčeku sa však prostredníctvom vianočných ozdôb z jednotlivých domácností stretne jedinečná výzdoba, ktorá bude kolážou ľudí z celého sídliska, alebo z mestskej časti,“ predstavil projekt viceprimátor Ľuboš Trizna.

V mestských častiach, v ktorých vhodný stromček mesto nemá, alebo sú tam len dreviny nevhodné na zdobenie, takýto strom dosadia. Pre Andice a Benice bude spoločný vianočný strom vysadený pri kultúrnom dome, pre mestské časti Bodice a Demänová bude stromček vyčlenený v parku pri demänovskom kultúrnom dome. Ploštínčania si budú môcť vyzdobiť stromček pri Urbárskom dome, v Iľanove pribudne ihličnan na komunitné zdobenie vedľa kulturáku. Stromček vysadí mesto aj v blízkosti nového detského ihriska v Stošiciach, pre Podbrezinčanov a Vitálišovčanov rastie na hornej časti pešej zóny na Hruškovej ulici. V Okoličnom je vytypovaný pri Váhu na ulici Pobrežná. V Liptovskej Ondrašovej bude pri kultúrnom dome, v Palúdzke pri detskom ihrisku na ulici J. Lenku. Stromčeky na spoločné zdobenie sú označené hviezdou na vrcholci a tabuľkou.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať