Profesor Ľubomír Lisý si prevzal Čestné občianstvo mesta Liptovský Mikuláš

Profesor Ľubomír Lisý si prevzal Čestné občianstvo mesta Liptovský Mikuláš
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Z rúk primátora Jána Blcháča si v stredu (30.12.2020) prevzal profesor Ľubomír Lisý Čestné občianstvo mesta Liptovský Mikuláš. Ocenenie profesorovi navrhol udeliť bývalý mikulášsky primátor Vladimír Stankoviansky za tvorivé obohatenie ľudského poznania v medicíne, v odbore neurológia a za šírenie dobrého mena mesta Liptovský Mikuláš v zahraničí. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

„Usilovná práca, štúdiá, objavy a vedecká činnosť vyústili do excelentnej medicínsko-vedeckej kariéry pána profesora a my si vážime, že na svojej životnej aj pracovnej púti neustále šíri nášmu mestu dobré meno,“ povedal primátor Blcháč pri odovzdávaní ocenenia čestnému občanovi.

Občianstvo jednohlasne schválilo 24 hlasujúcich poslancov mestského zastupiteľstva na zasadnutí, ktoré sa konalo 17. decembra online formou. Štatút mesta Liptovský Mikuláš umožňuje každoročne udeliť ocenenie Čestné občianstvo mesta Liptovský Mikuláš. Mestské zastupiteľstvo ho môže schváliť osobám, ktoré sa obzvlášť významným spôsobom zaslúžili o rozvoj mesta, prospech jeho obyvateľom, o priateľstvo medzi národmi alebo ktoré obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať