Rozprávkový koniec prázdnin na Liptove

Rozprávkový koniec prázdnin na Liptove

Prázdniny sa preklopili do svojej poslednej fázy. Na ich konci od štvrtka 27. do nedele 30. augusta sa Liptov stane rozprávkovou krajinou vďaka podujatiu ZA 7 HORAMi. Rodiny s deťmi zabavia počas 4 dní na 5 lokalitách divadelné predstavenia aj mnoho sprievodného programu.

Bodku za prázdninami dajú Liptáci v Liptovskom Jáne aj v Mikuláši, v Holiday Village Tatralandia, v Jasnej aj v Hrabovskej doline, kde vystúpi 6 divadiel s 15 rôznymi divadelnými predstaveniami. Deti čakajú aj aktivity ako hravé vzdelávanie s Červeným krížom či finančná abeceda, ktoré majú v pandémii možno ešte väčšie opodstatnenie ako kedykoľvek v minulosti.

Na Liptov pred dvomi rokmi prišlo podujatie Za siedmimi horami Získalo si srdcia celých rodín. V marci 2020 však hrozilo, že podujatie nebude vôbec. „Tak ako všetkých aj nás pandémia ochromila, ale záležalo nám na tom, aby sme úspešné projekty, ktoré podporujú región Liptov zachovali. Preto sme našli riešenie a podujatie ZA 7 HORAMi sme transformovali. Z Liptovského Jána sme ho rozšírili na celý Liptov, aby vznikla Rozprávková krajina na Liptove. Môžeme tak rozptýliť verejnosť a rodinám s deťmi ponúknuť atraktívny program aj v centre Liptovského Mikuláša, v Holiday Village Tatralandia, v Jasnej na Bielej púti aj v Hrabovskej doline pri vodných nádržiach,” povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Za 4 dni, tak v 5 lokalitách vystúpi až 6 divadelných formácií s 15 rôznymi predstaveniami a atraktívnym programom pre celé rodiny. Snahou organizátorov je vytvoriť rodinám s deťmi plnohodnotný program, zabaviť ich, ale aj niečo naučiť či už zo základov finančného vzdelávania alebo prvej pomoci a hygienických protivírusových štandardov v spolupráci s Červeným krížom.

„Bezpečnosť a hygiena sú u nás v tejto dobe prvoradé. V každej lokalite preto bude naša štvorčlenná hygienická hliadka, ktorá bude ponúkať návštevníkom dezinfekciu rúk, či už na samoobslužnom bezdotykovom stojane alebo si každý nechá aplikovať dezinfekciu ručným rozprašovačom členom našej hliadky. Budeme diskrétne upozorňovať návštevníkov na dodržiavanie odstupov a kontrovať návštevnosť  lokality  podľa aktuálnej normy,“ uzavrela projekt manažérka podujatia ZA 7 HORAMi z Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Katarína Šarafínová.

„Samozrejme ťažiskový je pre nás lákavý program pre rodiny strávený v prírode. V Liptovskom Jáne a Jánskej doline budeme na troch lokalitách počas prvého a posledného dňa podujatia. Rozprávky a víťazstvo dobra nad zlom však ovládnu v závere prázdnin celý Liptov. Rád by som upriamil pozornosť aj na návštevu Hrabovskej doliny v piatok 28. augusta, kde okrem divadiel chystáme aj ochutnávku v podobe „Ľadového kráľovstva“ so skutočnými ľadovými sochami a rýchlorezbou,“ zdôraznil riaditeľ podujatia Michal Rybanský. Z programových ťahákov treba spomenúť, že vystúpi aj Martin Repáň, víťaz prvej série projektu Zem spieva, obľúbená Sranda Banda, vtipný Teáter Komika aj Sníček Hugo s tanečníkmi z populárnej detskej televízie JOJko. Organizátori odporúčajú aj používanie rúšok.

Zdroj: OOCR Liptov

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať