Testovanie v Liptovskom Hrádku odhalilo 17 pozitívnych ľudí

Testovanie v Liptovskom Hrádku odhalilo 17 pozitívnych ľudí
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Rovnako ako prvé, aj druhé kolo celoplošného testovania obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19 prebehlo počas uplynulého víkendu (7. – 8. novembra 2020) v Liptovskom Hrádku na šiestich odberných miestach. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

„Počas dvoch víkendových dní bolo na spomínaných šiestich odberných miestach otestovaných spolu 4425 ľudí. Pozitívne výsledky testy odhalili u 17 z nich, čo je 0,38 %,“ informoval primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger. Pre porovnanie uvádzame, že v prvom kole celoplošného testovania bolo v Liptovskom Hrádku otestovaných spolu 4075 ľudí. Pozitívne výsledky testy odhalili u 38 z nich, čo bolo 0,93%.

„Veľmi pozitívne je, že v porovnaní s prvým kolom sa prišlo otestovať o 350 ľudí viac a výsledok je ďaleko lepší,“ uviedol Branislav Tréger, ktorý poďakoval všetkým, ktorí participovali na príprave a realizácii testovania.

„Policajti, ozbrojené sily, lekári, zdravotnícky personál, horskí záchranári, dobrovoľníci a administrátori – tým všetkým patrí moje úprimné poďakovanie. Všetko prebehlo hladko, ľudom chcem poďakovať za disciplinovanosť,“ vyzdvihol primátor Liptovského Hrádku, podľa ktorého slov personál odberných miest ťažil zo skúseností získaných v prvom kole.

„Testovanie prebiehalo ako keby automatizovanejšie. Aj ľudia vedeli, kde sa majú pohybovať, pretože vo väčšine sa testovali tam, kde v prvom kole. Na odberných miestach sa nám vôbec nezmenil personál, kolektívy boli zabehnuté a navzájom sa dopĺňali. V neposlednom rade bolo dobré, že v porovnaní s prvým kolom ľudia neprišli v návalových vlnách, ale chodili rovnomernejšie počas obidvoch dní a testovanie bolo plynulejšie”, dodal Branislav Tréger.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať