V Kysuckej nemocnici majú moderné hygienické zariadenia

V Kysuckej nemocnici majú moderné hygienické zariadenia

V Kysuckej nemocnici v Čadci sa ukončila kompletná rekonštrukcia hygienických zariadení. Stavebné práce za takmer 500-tisíc eur financoval Žilinský samosprávny kraj.

Kompletnou rekonštrukciou prešli hygienické priestory pravého krídla interného pavilónu bloku C na všetkých siedmich podlažiach. Zmenilo sa aj dispozičné riešenie priestoru podľa potrieb personálu a hygienických noriem. Nové sú omietky, obklady, dlažba, vymenili sa dvere a sanita. Celková obnova so sebou priniesla aj nové technické rozvody ako kanalizáciu, vodovod a vzduchotechniku. Celkový komfort vylepší aj nová elektroinštalácia vrátane svietidiel, vypínačov, či zásuviek. ,,Pôvodne priestory boli už dlhé roky bez výraznejšieho zásahu a už vyžadovali obnovu. Verím, že nové a moderné hygienické priestory zvýšia pohodlie a hlavne kvalitu pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti nielen pacientom, ale aj personálu. Nové priestory sú zároveň aj bezbariérové,” povedala županka Erika Jurinová. Hygienické priestory sú vybudované pre imobilných pacientov, prispôsobili sa svojim zariadením a vybavením sprchy aj samostatných toaliet.

Žilinská župa uvažuje sa aj nad rekonštrukciou hygienických zariadení v ľavom krídle pavilónu C. Časť z nich bola zrekonštruovaná v rámci prestavby obytnej časti JIS na internom oddelení. Náklady na túto rekonštrukciu predstavovali 42-tisíc eur.

Vlani župa vynaložila takmer päť a pol milióna eur na investície do svojich zdravotníckych zariadení. Medzi najvýznamnejšie investície v jednotlivých zdravotníckych zariadeniach patria modernizácia Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny v Kysuckej nemocnici v Čadci za zhruba 650-tisíc eur, prvá etapa rekonštrukcie Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v Hornooravskej nemocnici s poliklinikou za takmer 370-tisíc eur, modernizácia prístrojového vybavenia a prístrojovej zdravotníckej techniky v Liptovskej nemocnici s poliklinikou za takmer 400-tisíc eur, investícia do zdravotníckeho vybavenia (pojazdný RTG, EKG prístroj, ultrazvuk, sanitné vozidlo….) do Dolnooravskej nemocnice s poliklinikou za takmer 300-tisíc eur a nové parkovacie miesta pre Oravskou poliklinikou za 100-tisíc eur, či nový RTG prístroj za ďalších 100-tisíc eur.

Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci je jednou zo štyroch nemocníc v správe Žilinskej župy, ktorá poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť zhruba 130-tisíc ľudí. Koncom budúceho týždňa budú slávnostne otvorené aj dve zmodernizované JIS na internom a traumatologickom oddelení.

Zdroj: TS / Žilinský samosprávny kraj

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať