V Liptovských Sliačoch sa uskutočnil 11. Dobročinný večierok

V Liptovských Sliačoch sa uskutočnil 11. Dobročinný večierok
Foto: ruzomberok.sk

Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja spolupracovalo na kultúrnom programe 11. ročníka dobročinného večierka v Liptovských Sliačoch.  Informovalo o tom Liptovské kultúrne stredisko.

Po minulé roky sa večierok konal vo vianočnom období, ale tento rok sa organizátori, ktorými boli Else klub Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže, rozhodli pre jeho letnú verziu a mali na to dôvod.  Povodne, ktoré postihli obec, prišli nečakane a narobili obrovské škody. Organizátori oslovili Obec Liptovské Sliače a Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši o spoluprácu a pripravili spoločne 30.8.2020 nedeľné popoludnie pre občanov obce, ale aj návštevníkov. Práve finančný výťažok, ktorý získali, poputoval do pokladne Dobrovoľnej zbierky Obce Liptovské Sliače určenej na pomoc občanom obce Liptovské Sliače po prívalových povodniach.

V programe sa predstavili miestne organizácie Salatín klub dôchodcov, mužská spevácka skupina Sliačanská sedmička, dievčenská spevácka skupina Veseličky, spevácka skupina Sliačania, DFS Sliačanček, FSk Sliačanka a so školičkou tanca pre detičky Jana Veselovská – metodička z LKS. Pre deti bol pripravený aj bohatý sprievodný program: skákacie hrady, maľovanie na tvár, tvorivé dielničky, cukrová vata a iné. Dospelí nepohrdli chutným gulášom a dobročinným koláčom upečeným ochotnými žienkami z obce.

Hlavným hosťom programu boli Terchovský orchester ľudových nástrojov Bobáňovci a ženská spevácka skupina Čriepky z Ružomberka.

Počas celého dňa bolo možné si zakúpiť tombolu, ktorou mohli návštevníci podporiť rodiny postihnuté povodňou. Celý výťažok z podujatia 3268,01€ odovzdala riaditeľka Else klubu Helena Priesolová zástupcovi obce Pavlovi Bartíkovi. Vyzbieranú sumu pripočítali k oficiálnej zbierke vyhlásenej Obcou Liptovské Sliače. Organizátori sa aj touto cestou chcú poďakovať každému, kto prispel a pomohol.

Zdroj: Liptovské kultúrne stredisko

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať