Vo výstavných priestoroch Liptovského kultúrneho strediska sa konala slávnostná vernisáž výstavy DVAJA Z NÁS

Vo výstavných priestoroch Liptovského kultúrneho strediska sa konala slávnostná vernisáž výstavy DVAJA Z NÁS
Foto: LKS

Vo štvrtok 10. 6. 2021 o 17.00  sa vo výstavných priestoroch Liptovského kultúrneho strediska v NKP Čierny orol konala slávnostná vernisáž výstavy DVAJA Z NÁS.  V tomto roku predstavujeme širokej verejnosti autorskú tvorbu dvoch dlhoročných členov Klubu neprofesionálnych výtvarníkov ANNY FÁBRYOVEJ a ĽUBOMÍRA HAJDUČÍKA.

Ich prezentácia bola plánovaná na minulý rok, ale vzhľadom k pandemickej situácii  Covid 19 a opatreniam s ňou súvisiacimi, nebolo možné výstavu v plánovanom termíne zrealizovať.

Medzi prácami oboch výtvarníkov nájdeme práce rôznych žánrov a výtvarných techník, ako je maľba, grafika, kresba či akvarelové techniky, perokresby, koláže. Za svoju tvorbu boli obidvaja autori  viackrát ocenení na výtvarných súťažných prehliadkach ako je  Jarný salón – regionálnej prehliadke výtvarnej tvorby a taktiež ich ocenené práce mohli vzhliadnuť aj návštevníci krajskej súťaže Výtvarné spektrum v Turzovke.  S ich tvorbou sa taktiež stretávame každoročne na spoločných výstavách Klubu neprofesionálnych výtvarníkov, ktoré organizuje Liptovské kultúrne stredisko v  októbri vo výstavných priestoroch LKS v NKP Čierny orol pod názvom Z tvorby.

„Vždy som obdivovala ľudí, ktorých koníčkom alebo profesiou je maľovanie. Moja rodina ma presvedčila, aby som sa skúsila pozrieť do Klubu neprofesionálnych výtvarníkov. Som nesmierne rada, že som  sa dala presvedčiť a začala sa venovať tomuto nádhernému koníčku. Maľovanie mi dáva možnosť vyjadriť svoju lásku k prírode a zároveň je vynikajúcim  relaxom. V klube som stretla veľa úžasných ľudí a vďaka lektorovi Róbertovi Močiliakovi som vošla do tajov rôznych maliarskych techník a výsledky mojej práce sú aj jeho zásluha a za to mu patrí moja veľká vďaka.“ Anna Fábryová

„Moje umelecké a maliarske sklony úplne prepukli, keď som bol administrátorom farnosti Hybe. Začal som navštevovať kurzy maľovania pre dospelých v LKS Liptovský Mikuláš. Táto moja návštevnosť pokračuje do dnešných dní. Moje maľovanie je spojené s fotografovaním. Tieto dve umelecké médiá mi pomáhajú vytvárať moje práce. Moje fotografické snaženie je spojené s učiteľmi a študentami univerzity UCM Trnava, fakulty FMK v Trnave. Spolu vytvárame fotografické eseje o živote ľudí na dedinách, alebo rôznych inštitúcií /detský domov, rehoľné spoločenstvá/. Podarilo sa nám vydať niekoľko kníh o našich fotografických snaženiach.“  Ľubomír Hajdučík

Výstava DVAJA Z NÁS je prístupná verejnosti vo výstavných priestoroch LKS v NKP Čierny orol od 3. 6. 2021 a potrvá do 9.7. 2021. Vidieť ju môžete v pracovných dňoch pondelok – piatok 8:00 – 15:00 hod. v inom termíne po telefonickej dohode (044/5522980, 0905832950)

Zdroj: Gabriela Kováčová, Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať