VŠIMLI SME SI: Hasiči v Lutišiach rozsvietili cintorín

VŠIMLI SME SI: Hasiči v Lutišiach rozsvietili cintorín

V novembri si pripomíname dva významné sviatky. Prvým je Sviatok všetkých svätých (1. november) a druhým je Spomienka na všetkých verných zosnulých – ľudovo nazývaný Dušičky (2. november). Oba dni charakterizujú spomienky na ľudí, ktorí už nie sú medzi nami, spájané s návštevou cintorína a zapálením sviečky.

Tohtoročný Sviatok všetkých svätých, ktorý pripadol na nedeľu, bol však úplne iný. Pre vyhlásený zákaz vychádzania ľudia zostávali doma, nenavštevovali cintoríny a nemohli zapáliť sviečky na hroboch svojim blízkym. V obci Lutiše v okrese Žilina to za nich urobili členovia dobrovoľného hasičského zboru, ktorí zapálili 2. novembra v skorých ranných hodinách na obecnom cintoríne sviečku na každom hrobe.

Dobrovoľní hasiči si týmto spôsobom uctili pamiatku zosnulých z obce. Ako uvádzajú na sociálnej sieti: „či ste už negatívny alebo pozitívny, môžete si byť istý, že za vášho drahého zosnulého sviečka na tomto cintoríne horí.“ Zároveň všetkých vyzývajú: „minimalizujme aj naďalej svoj pohyb, buďme zodpovední a spomeňme si na našich drahých doma.“

 

 

ZDROJ: FB DHZ Lutiše, Foto ilustračné: Pixabay

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať