Čitatelia Kysuckej knižnice v Čadci sa môžu tešiť na nové knihy

Čitatelia Kysuckej knižnice v Čadci sa môžu tešiť na nové knihy

Tam hore

Opičiak z rodu vrešťanov vyliezol na najvyšší strom v lese, aby bol bližšie k slnku. Jeho meno bolo Aha a svet si ho pamätá ako prvého vládcu, ktorý budoval vlastný kmeň, odhaľoval silu konárov a svojmu kmeňu zveril najkrvavejšie tajomstvo moci, ktorá visí na Veľkom strome a len opice, ktoré sú schopné šplhať sa po chrbtoch ostatných opíc, z nej môžu ochutnať. Príbehy letokruhov Veľkého stromu sú písané ostrým perom tých, čo sedia tam hore. Autor Matúš Mahút znázorňuje zložitú históriu ľudstva a neľútostný boj o moc, ktorý prebieha už od samého zrodu akéhokoľvek živého organizmu.

Stratená, nájdená : môj príbeh

V tomto príbehu sa nájde každá žena. My ženy chceme byť dokonalé, chceme byť perfektné manželky, nádherné ženy, kuchárky, pohostinné gazdiné, úspešné a nezávislé podnikateľky, chceme sa stále a vo všetkom zlepšovať. Staráme sa o všetkých, ale pritom sa zabúdame starať o seba. Kniha od autorky Michaely Králikovej je plná autentických príbehov a osobných výpovedí. Je taká, aký je život sám. Reálna, autentická, skutočná, občas drsná, ale aj ironická a veselá.

Superjednoduchá biológia : podrobná a prehľadná príručka

Pripraviť sa na skúšky, písomné testy, alebo len získať dokonalý prehľad v biológii nikdy nebolo jednoduchšie! V tejto podrobnej, bohato ilustrovanej príručke nájdete naozaj všetko: od enzýmov po ekosystémy, od hormónov po genóm, od evolúcie po ekológiu, cez vyvážené stravovanie až po monoklonálne protilátky. Kniha obsahuje všetky dôležité témy učebných osnov pre žiakov 2. stupňa základných škôl, ako aj pre študentov stredných škôl a gymnázií. Navyše poskytuje širší pohľad a ďalšie súvislosti. Biologické procesy sú znázornené atraktívnymi ilustračnými, ľahko pochopiteľnými schémami, a veľmi prehľadne sú v publikácii vysvetlené aj jednotlivé vedecké koncepcie.

Betka a mocný Brumbulák : Moja prvá kniha nielen o emóciách

Zvládanie emócií je zložitý proces, ktorý, keď dieťa nemá zvládnutý od malička, nesie sa to s ním až do dospelosti. Práve prostredníctvom jednoduchých a veselých básničiek sa dieťa učí ovládať svoj hnev, strach či smútok, ale aj to ako správne prejaviť radosť a lásku. Tieto hodnoty, ich správna identifikácia im pomôžu aj v ďalšom živote, nakoľko sa ich naučia chápať a rozoznávať už v malom veku. Viac sa dozviete v knihe od autorky Veroniky Marcinčákovej Husárovej.

Vojak : Úctu si musíš zaslúžiť

Autor knihy Jay Morton je elitný vojak a chce sa vo svojej knihe podeliť o svoj strhujúci príbeh a inšpiratívne poučenia zo štrnásťročnej vojenskej kariéry. Prináša zásady strategického myslenia a motivácie, vďaka ktorým sa môžete stať úspešným lídrom. Názorne ukazuje, že vo vojenskej službe nadobudnete schopnosti, o akých sa vám ani nesnívalo, a môžete ich uplatniť aj v každodennom živote. Väčšina z nás má sklon podceňovať sa, ale všetko máme vo vlastných rukách, len si to treba uvedomiť a ďalej rozvíjať svoje schopnosti..

Lui. Príbeh o hľadaní

Lui so svojím spoločníkom slimákom celé dni pozorujú cez okno okolitý svet. Jedného dňa Lui dostane neobyčajnú správu. List, ktorý sa k nemu znesie zo stromu, ho nabáda, aby odišiel z domu. Nevie, kadiaľ ísť a prečo, nakoniec sa však vydá na púť. Cestou sa mu prihovárajú zvieratá, lúka aj nekonečný oceán. Netuší, čo hľadá, ale cíti, že ide správnym smerom. Napokon sa ocitne pod vysokánskou horou, kde hľadá na jej vrchole odpovede na všetky svoje otázky. V knihe spisovateľka a ilustrátorka Nikola Aronová opisuje spolužitie ľudí a prírody.

Viac sa o knižných novinkách dozviete na webovej stránke Kysuckej knižnice v Čadci v rubrike Nové knihy a On-line katalóg

Zdroj: Kysucká knižnica v Čadci

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať