Kultúra vo virtuálnom režime – video z výstavy Maľované krajinou II.

Kultúra vo virtuálnom režime – video z výstavy Maľované krajinou II.

Terchovská galéria umenia, Sv. Cyrila a Metoda 96, Terchová hostí od 14. 3. do 29. 5. 2020 výstavu s názvom Maľované krajinou II. Vernisáž, ktorá sa mala pôvodne konať 14. 3. sa z dôvodu širenia Coronavírusu neuskutočnila.

KRAJINOMAĽBA je umelecký žáner, ktorý ľudia častokrát spájajú s romantikou, s idylickým vyjadrením prírodných krás, ba aj s miestopisom konkrétnej oblasti. Avšak v skutočnosti výtvarníkom krajinárom ide o viac, ako len dokumentovať videné. Výstava „Maľované krajinou“ je po podobnom výstavnom čine na Bratislavskom hrade v roku 1998 druhým podujatím predstavujúcim verejnosti inú, ambicióznu skupinu výtvarných umelcov, členov Umeleckej besedy slovenskej, ktorí programovo viac alebo menej využívajú na vyjadrenie svojich  umeleckých cieľov súčasný výtvarný jazyk.

Prezentované technológie a metódy tvorby poskytujú divákovi možnosť porovnávať hodnotové kvality rôznych autorov. Medzi ne patrí nielen tradičné ponímanie krajinomaľby s realistickým stvárnením a poetizujúcim obsahovým prvkom, ale aj nekonvenčný novodobý pohľad s invenčnou interpretáciou smerujúcou k expresii, k imaginácii a k abstrakcii. Vystavujúci štyridsiati výtvarníci z rôznych kútov Slovenska, aj napriek odlišnostiam v tvorbe, predstavujú v Terchovskej galérii umenia ucelenú salónnu kolekciu diel. Ich spoločný ma jednotiacim prvkom môže byť divácky príťažlivý emočný i filozofický obsahový náboj.

Hoci výstavu nemôžete vidieť osobne, pozrite si video, vďaka ktorému môžete do spomínanej výstavy nahliadnuť 🙂

Zdroj: terchova.sk

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať