Lavičky na Námestí Františka Wisnera v Liptovskom Hrádku dostali nový povrch

Lavičky na Námestí Františka Wisnera v Liptovskom Hrádku dostali nový povrch
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Šesť lavičiek na Námestí Františka Wisnera v Liptovskom hrádku má už miesto doterajšieho dreveného, kovový povrch. Mesto Liptovský Hrádok o tom informuje na svojej stránke.

Mesto Liptovský Hrádok pristúpilo k výmene pri najviac poškodených lavičkách (išlo o „okrúhle“ lavičky v okolí verejného osvetlenia). „Prieskum trhu preukázal, že varianta s drevenými prvkami je nie len výrazne drahšia. Vzhľadom na doterajšiu životnosť drevených prvkov by bola aj nehospodárna. Napriek tomu, že kovové lavičky nie sú vyhotovené v rovnakom dizajne ako pôvodné, svojim tvarom a rozmermi rešpektujú stávajúci stav. Ich kvalitatívne zhodnotenie a životnosť je výhodnejšie a hospodárnejšie ako pri drevenej variante,“ vysvetlila Lenka Hvizdošová, odborná referentka Odboru výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Spoločnosť, ktorá zákazku v hodnote 9224 eur (bez DPH) získala, Liptovskému Hrádku už v minulosti dodala lavičky a koše v projekte rekonštrukcie okolia jazierka a hradu (rok 2009) a o rok neskôr pri rekonštrukcii Hradnej ulice. „Aj po desiatich rokoch sú drevené a kovové časti mobiliáru nadmieru zachovalé. Prášková farba ani vplyvom poveternostných vplyvov viditeľne nestarne, pričom jej mierna degradácie je primeraná veku,“ skonštatovala Lenka Hvizdošová.

V minulom roku spoločnosť pre mesto Liptovský Hrádok dodala lavičky, stojany na bicykle a nádoby na kvety.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať