Galéria Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši pozýva na výstavu FOODPRINT

Galéria Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši pozýva na výstavu FOODPRINT

Galéria Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši pozýva na výstavu FOODPRINT sme to, čo jeme… Kurátori výstavy sú Miroslav Zelinský (CZE), Elena Farkašová (SK), Výstava trvá od 7.10.2020 – 27.2.2021. Ide o medzinárodný dizajnérsky projekt.

FOODPRINT je spoločný projekt Katedry dizajnu nábytku a interiéru Technickej univerzity vo Zvolene a zahraničných partnerov – Ateliéru produktového designu a Ateliéru digitálního designu Univerzity TomášeBative Zlíne, univerzity TaipeiTech z Taiwanu a Universidade do Algarve z Portugalska.

Projekt chce reagovať na neukončenosť, cyklickosť nášho ľudského vzťahu k jedlu. Ide o viac než len o jedlo samotné. Je to proces. Od výroby, balenia, konzumácie až po recykláciu. Proces, ktorý nás môže inšpirovať a zároveň nás núti zamyslieť sa.Medzinárodný projekt FOODPRINT reaguje na čoraz aktuálnejšiu problematiku udržateľnosti. Téma jedla otvára mnohé otázky a dizajn hľadá odpovede.

Vnútorné preformulovanie spoločného zadania jednotlivými autormi vytvorilo pestré spektrum subtém a jedinečných prístupov. Žijeme v období, pre ktoré je charakteristické hľadanie zmyslu a nevyhnutnosť pretvárania spoločnosti na všetkých úrovniach. Sféra úloh dizajnu sa nevyčerpáva len dizajnom predmetov, ale čoraz viac zahŕňa usporiadanie životných pomerov a to, aký charakter majú mať formy nášho konania. Z tohto aspektu predstavuje téma FOODPRINT lekciu o zodpovednosti dizajnéra, ktorá už dávno prestala byť len jeho osobnou morálnou otázkou ale stala sa zásadným imperatívom dneška.

Výstava, ktorú z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, prezentuje viac ako 50 dizajnérskych riešení. Bude prebiehať na prízemí Galérie Kolomana Sokola do 27. februára 2021.

Zdroj: Galéria Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať